Povedz pravdu a komunálna politika Ti nakladie po papuli...

Autor: Juraj Haríň | 9.12.2011 o 6:45 | (upravené 9.12.2011 o 11:31) Karma článku: 5,71 | Prečítané:  759x

Od Augusta tohoto roku si skutočne dovoľujem. Dovoľujem si využiť svoje ústavné právo a povedať, čo si mysím. Povedať svoj vlastný názor. Teda, aby som bol presný, povedať a rovnako aj napísať. Pred časom som sa totiž rozhodol prezentovať názory prostrednístvom komunálnych novín Ružomberský Život. V rámci tohoto print média som si dovolil zriadiť si vlastný "stĺpček", pretože v našom meste nielen že skapal pes, ale tu občan ako taký vôbec, ale vôbec nie je dôležitý.

obrázok z originál výtlačku novínobrázok z originál výtlačku novín

Páni, ktorých sme si zvolili za svojich reprezentantov, tí, ktorí sa zaprisahali rozvíjať naše mesto, posúvať ho dopredu, sú proste zvyknutí, že môžu robiť čo chcú. Že môžu bez dohľadu šafáriť s nevlastným majetkom, zneužívať svoje postavenie a poznatky získané činnosťou okolo komunálnej politiky vo vlastný prospech a nie, ako to boli prisľúbili, v prospech svojho mesta. 

Keď som si dovolil na to poukázať, poslanci nášho mesta sa rozhodli inicializovať výzvu k môjmu verejnému ospravedlneniu kompletnému Mestskému Zastupiteľstvu. Cítili sa dotknutí tým, že konečne im povedal niekto povedal čo si myslí, ba čo viac, dovolil si to prezentovať v takom rozsahu, že sa im aj napriek tomu nebojí pozrieť do očí. Na nešťastie túto aktivitu nepodporilo niekoľko nezávislých poslancov mesta Ružomberok. Tí, ktorí sa ozvali akoby "trafené husy" si zrejme neuvedomili, ako strašne by sa tým sami ponížili. Ale čo sa ich to vlastne dotklo? Uverejnil som v novinách, v náklade 13.000 ks, vložených do schránok obyvateľov mesta a okolia nasledovný článok :

"Furt mlátite slamou? Už môj úvodný stĺpček priniesol svoje ovocie. Niektorí ľudia sa v ňom našli a dokonca sa MA snažili utopiť a zosmiešniť trápnymi kecami a ohováračkami. Pritom si vôbec neuvedomujú, že práve oni by mali byť tí zodpovední a začať sa konečne správať tak, ako to sľúbili svojim voličom!

Neustále sa musím pousmievať nad tým, v akom stave je naša komunálna politika. Pre nás obyčajných ľudí je to len sud s výkalmi, je to močovka a hnus ,ktorý navyše poriadne smrdí! Áno vážení priatelia, smrdí! Neustále bratríčkovanie sa, krytie si chrbta, hranie sa na spoluprácu. FUJ! Vážení páni (väčšinou poslanci, ktorých sme si zvolili), chcete sa aj zobudiť a chcete začať robiť niečo pre ľudí alebo nie? Lebo ak nie, snáď by sa aj patrilo sa na tú robotu vykašľať a prepustiť ju niekomu inému. Tak, ako nepotrebujeme pos-lancov, ktorí sa nevedia k daným témam vyjadriť a povedať ÁNO alebo NIE, nepotrebujeme ani tých, ktorí za nami, za občanmi, nestoja. Ktorých celá práca spočíva v tom, aby boli ticho a zahlasovali podľa toho silnejšieho kolegu, ktorý má postavenie lídra. Načo ste išli do zastupiteľstva, keď sa nezaujímate o to, čo sa tam preberá? Načo ste chceli byť poslanci, keď nepočúvate svojich ľudí, neodpovedáte na ich e-maily a listy? Prečo sa nevenujete ich problémom? Kedy už začnete pracovať s tými, ktorým ste sľubovali, že budete kopať práve za nich? HANBITE SA! Budťe v mestskom parlamente ticho, prihrievajte si polievočku, bratríčkujte sa a na ulici sa potom HANBITE! Lebo to by ste sa rozhodne mali!

Smejem sa nad tým, ako práve tí, ktorí by MA mali brať ako prostriedok neutrality a proobčianskosti, smiešne spájajú moje noviny s primátorom Pavlíkom. Zastáva mi rozum, ako ich trápi, kto moje noviny platí. Ste tak krátkozrakí, že nevidíte, že si to platím úplne sám, že ma nezaujíma žiadne Pavlíkovanie ani iné politizovanie, že jediné, čo ma zaujíma, je lepší Ružomberok? Vaša závisť potvrdzuje len Vašu úbohosť. Moja podpora voči terajšiemu primátorovi bola pred voľbami len v mojej malej občianskej angažovanosti, pretože mi je tento človek naozaj bližší ako jeho predchodca (nakoľko primátor Pavlík, to bol môj školský profesor a moje ľudské poznanie vychádza práve z tohto obdobia). Znamená to vari, že každý, kto Pavlíka volil, tak ho sponzoroval a on mu je teraz zaviazaný? Z čoho by som mu asi tak dal peniaze na kampaň, keď sám ledva stíham platiť výživné a pôžičky? Do sfér takýchto ohováračiek MA naozaj môžu zatiahnuť len chudáci, ktorí tu machrujú a hrajú sa na politikov, avšak za svojho pôsobenia neurobili nič dobré, naopak, len škodili mestu a nám, občanom a všeobecne používajú vzorec podľa seba súdim teba!"

Nuž, niektorí páni sa nazdávajú, že im patrí celý svet ale tým našim odkazujem: STE NA OMYLE !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?