Čo dokáže vášeň v mladej žene?

Autor: Juraj Haríň | 11.12.2011 o 10:41 | (upravené 11.12.2011 o 12:08) Karma článku: 4,28 | Prečítané:  1664x

Modeling je slovo, ktoré dnes vyvoláva medzi mladými veľa otáznikov. Modeling je túžba, cieľ, ktorý mnohé dievčatá formuje a posúva. Modeling je fenomén, o ktorom mnohé baby len snívajú. Modeling je životný štýl, ale aj drina, ktorá však na povrch nevylezie. Nie je to len postaviť sa na mólo a prechádzať sa po ňom v lodičkách. Nie je to len stvárať krkolomné figúry pred objektívmi. Nie je to len exhibicionizmus. Modeling je predo všetkým výzva, ktorú však pokorí len hŕstka vyvolených žien. Aký má na modeling pohľad mladá a príťažlivá modelka Dominika Homolíková?

Dominika HomolíkováDominika Homolíková

Ako by mala vyzerať Tvoja vytúžená budúcnosť ?

Dominika Homolíková : Tak som relatívne mladá, ale sny má predsa každý. Jedným z nich je aj túžba presadiť sa v modelingu, ktorá ma poháňa vpred, pretože mám navôkol ľudí ktorý ma v tom podporujú. Každopádne na tom ešte treba pracovať, pretože v tejto oblasti sú dôležité skúsenosti.

 

Kedy v Tebe vzplanula túžba byť modelkou ? Od akého veku zbieraš skúsenosti s modelingom ?

Prvé, ale bohužiaľ neúspešné pokusy prišli v pätnástich, keď som objavila článok v časopise. Profesionálne na tom pracujem už takmer rok a stále sa v tom snažím zdokonaľovať. Je to sen asi každej mladej baby, keď listuje módne časopisy.

 

To je pravda, ale jedna vec je mať sen a druhá vec... niečo pre to urobiť. Ako je možné, že neúspechy Ťa nezložili ?

Nie každá má na to predpoklady stať sa modelkou. Hlavnú úlohu tu zohráva výška a neustále udržiavanie si určitých mier. Keď má dievča na to predpoklady a baví ju to, tak prečo neskúsiť niečo nové? Musím sa priznať, že pár krát ma napadlo vzdať to, ale vždy ma niečo poháňalo vpred. Ísť za tým, čo človeku prináša radosť.

 

Prináša Ti radosť obmedzovať sa? Byť otrokyňou čísel?

Tak radosťou by som to nenazvala. Vyžaduje si to veľmi pevnú vôľu. Musím sa priznať, stále mi to robí menšie problémy, ale postupne ju budujem.

 

Myslíš aj na to, že práca modelky je existencia na ostrí žiletky? Neodrádzajú Ťa ani prípady násilia, prostitúcie a zneužívania modeliek, prípadne následkov v chorobách do života?

Podľa môjho názoru sa nanešťastie slovo modeling dnes spája výhradne s týmito pojmami. Ak to niekto berie príliš vážne a zje naozaj dve jablká denne, nič dobrého to nezožne. Potrebné je zaujať správny a hlavne zdravý postoj.

 

A čo záporné stránky, ktoré som spomínal, tie Ťa nestrašia?

Určite je to na zamyslenie v dnešnom svete. Ale kto nič neskúsi, nič nedosiahne. Osobne som sa s problémami tohto typu nestretla a to mám čo to pochodené. Také prípady sa vyskytujú naozaj minimálne. Ľudia s tohto "fachu" to berú profesionálne.

 

Ktorá práca Ti doteraz priniesla najsladšie ovocie ?

Asi spolupráca s módnym návrhárom Ferom Mikloškom, kde som fotila kolekciu jar/leto 2011. Považujem to určite za veľkú príležitosť, ktorá sa nevyskytne každý deň. Samozrejme ambície rastú, ale treba zostať nohami na zemi a tešiť sa na ďalšie úspechy.

 

K tomu Ti samozrejme môžem len gratulovať, lebo je to super. Si mladá a ja by som bol len rád, keby to bol len hmlistý začiatok. Podľa čoho si vyberáš ponuky, na ktoré odpovieš ÁNO ?

Ďakujem veľmi pekne. Ponúk je síce množstvo, ale konkurencia rastie každým dňom viac a viac. Každá ponuka, ktorá príde prináša nové zážitky, dojmy, skúsenosti...  Pokiaľ za modelkou stojí seriózna modelingová agentúra s dobrým menom doma či v zahraničí, každá ponuka má veľa do seba, zároveň je na úrovni a to už bez ohľadu na možnosť finančnej odmeny.

 

Čo všetko samotný modeling obsahuje? Do akých oblastí si sa už dostala a kam by si ešte chcela ísť?

Treba si uvedomiť, že modely či modelky sa v prvom rade živia svojím výzorom. V neposlednom rade svoje miesto má aj psychická pohoda. V rôznych agentúrach na Slovensku dievčatá začínajú už od dovŕšenia trinásteho roku, čo ja osobne nepreferujem. Dôležité je taktiež si uvedomiť možné odlúčenie od rodiny, známych, blízkych. Modeling zahŕňa všetko od schopnosti komunikovať, ovládať cudzie jazyky, rôzne fotenia, prehliadky až po samotné cestovanie. Osobne som mala možnosť navštíviť Prahu, Viedeň a trošku vzdialenejší Turecký Istanbul, no najviac ponúk v neďalekej Bratislave. V modelingu spočíva umenie, krása, móda, inšpirácia, spoznávanie nových vecí a aj štýl života.

 

Znamená to, že štýl života je pre Teba práve modeling ? Neuvažuješ nad ničím iným ?
Modeling ešte žiadnu modelku neživil večne. Preto kladiem na prvé miesto školu a chystám sa pokračovať aj na výške. Nie je ťažké nejak to "skĺbiť" ako by si niekto možno mohol myslieť. Poznám veľa dievčat, ktoré všetko popri škole dokonale stíhajú. Od malička som mala rôzne sny a priznám sa, že modeling tam vôbec nespadal. Mohla by som to charakterizovať ako činnosť, ktorá ma baví, napĺňa a cítim sa fajn, tak prečo rozmýšľať nad niečím iným? Rada by som sa časom tomu venovala naozaj naplno. Ľudia by mali mať sny a ciele, ale aj pre ne niečo robiť. Nielen plakať, že niečo nevyšlo. Skúšať, skúšať..

 

Čo pre Teba znamená byť na obálke časopisu?

Byť na obálke časopisu? Je to úžasný pocit, keď len tak prejdeš okolo novinového stánku a vidíš sa vo výklade. Pre mňa pocit na nezaplatenie. Napĺňa ma to zvláštnym pocitom radosti, dodá zdravé sebavedomie, keď vieš, že toľko ľudí ten časopis kúpi. Každopádne fakt predstavujúci už nejaký ten úspech v tejto oblasti.


Chcela by si sa stať v budúcnosti, povedzme vzorom, pre nejaký prúd mladých ľudí? Myslíš, že je niečo také reálne a možné ?

Úprimne? Nechcela. Pretože dnes mladé dievčatá módne časopisy kupujú o dušu, kde majú možnosť vidieť modelky s krásnymi postavami a pochopiteľne, chcú sa im podobať, čo vôbec nemusí skončiť dobre. V horšom prípade až anorexiou, ale tá nemá s modelingom nič spoločné. Možno sa na prvý pohľad zdá, že si oponujem predchádzajúcou otázkou, ale hovorím o dvoch rozdielnych situáciách. V hlavnej úlohe zdravý rozum.


Chceš byť ale vždy sama sebou, alebo sa budeš prispôsobovať potrebám, ktoré by zahŕňala Tvoja práca? Povedzme práve vzhľad, plastické operácie a podobne?
Čakala som, že aj otázka tohto typu príde. Hrať sa na niečo čo nie si nikdy dobre neskončí. Modeling ako taký síce spočíva aj v určitej forme neustáleho prispôsobovania sa, ale zas všetko má svoje hranice. Osobne, keď tak nad tým premýšľam by ma na plastiku možno aj ukecali, ale určite na nič radikálne! Kto má záujem venovať sa akejkoľvek činnosti musí niečo pre to obetovať, nie je tak?

 

Si mladý človek Dominika, povedz mi, ako sa cítiš ako mladý človek? Myslíš si, že spoločnosť, v ktorej žijeme, poskytuje mladým ľuďom možnosti naštartovať kvalitný život?
Ako mladý človek plný vitality, optimizmu a snahy niečo v živote dokázať, posunúť sa ďalej. Nech raz môžem prehlásiť som tu, a niečo som v tomto živote naozaj dokázala. Nič viac by ma asi nepotešilo ako to, že rodičia budú na mňa skutočne pyšní. Samozrejme súčasnosť ponúka vymoženosti, aké tu v minulosti neboli. Každý deň sa otvárajú nové a nové brány do sveta a je už individuálne na každom, ako so svojou budúcnosťou naloží. Dnes bohužiaľ platí ako si spravíš, tak máš.

 

Čo mladým ľuďom najviac chýba? Čo potrebujú a nemajú?
Fúúú. na túto otázku si teda veľmi netrúfam odpovedať, ale s čím som sa stretla bolo s tých negatívnych vecí najskôr závisť a neprajnosť. " Keď to nemám ja, prečo by si to mal mať ty?!"

 

Keby si mala moc niečo urobiť a bolo by to podľa vlastného uváženia, čo by si mladým ľuďom, alebo deťom podarovala, umožnila?

Možno si niekto pomyslí, že je to otrepaná téma, ale čo tí ľudia ktorí hladujú. A tie malé deti v Afrike? Jednoznačne rovnosť medzi ľuďmi, nech nemá jeden viac a druhý menej. Príde mi to priveľmi nespravodlivé. A niečo na ten záver: Ďakujem veľmi pekne za možnosť poskytnúť tento rozhovor a pre niekoho možno poskytnúť nové informácie. Celej redakcií a časopisu prajem veľa ďalších úspechov. :)

 

Na záver chcem len dodať, že ak by mal niekto pre Dominiku zaujímavú ponuku, kontaktujte ju na adrese : Homolikova.Dominika@gmail.com

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?