Už nebudem voliť Vaše nereálne politické vízie!

Autor: Juraj Haríň | 13.12.2011 o 11:12 | (upravené 13.12.2011 o 12:11) Karma článku: 9,05 | Prečítané:  1646x

Predvolebný program sa zostavuje naozaj veľmi ľahko. Sám som sa totiž na jednom podieľal, aj keď bol len na komuálnej úrovni. Stačí si všímať ľudí, zapisovať si to, na čo najviac nadávajú a potom je jednoduché ušiť im niečo presne na mieru. Hoc ja veľa vecí z môjho pôvodného volebného programu napĺňam prostredníctvom OZ Ružomberčania, nedokážem sa viac stotožniť s myšlienkou voliť vízie. Chcem sa totiž pozrieť, čo ktorí politici dokázali presne z tých svojich ponúk, ktorými sa pred voľbami tak nechutne oháňali.

Vo víziách viem dať totiž šancu každému. Tak starým, ako aj novým stranám. V tomto prípade sa mi ale mnohé nápady nových strán páčia oveľa viac! Z takéhoto uhla pohľadu ma nezaujíma ani nenažratý Fico, ani Hrušovský, ani Palko, ani ďalšie veľké tváre politiky, ktoré sa zaslúžili akurát o to, aby sme sa dostali tam, kam sme sa dostali. Všetci títo totiž budú každé voľby odchádzať aby sa následne vrátili.

Tentokrát by som chcel voliť toho, kto pre Slovensko spravil niečo, čo ho posunulo ďalej. Čo keby tak strany miesto programu ukázali, čo pre nás, slovač, vykopali v Európskom parlamente? Majú sa však za čo biť do pŕs? Možno nepotrebujem nemožnú zmenu, tiež sa pozerám na veci reálne, ale naozaj ma zaujímajú fakty a nie vízie. Chcem vedieť, ktorá strana makala a ktorá sa len hašterila so svojim protipólom. Chcem vedieť, ako sa dokázala spojiť koalícia s opozíciou v prospešnej veci. Chcem vedieť, či niektorá strana a jej členovia dokázali byť zodpovední, a to nemyslím na dochádzku. V tomto momente sa pýtam sám seba, či vôbec nájdem u niektorej strany toľko pozitívnych krokov, aby ma presvedčila, že niečo z ich vízií skutočne chcela presadiť a presadila. Do volieb si však rozhodne nájdem čas a každú z nich si v tomto smere zhodnotím.

Nebudem viac voliť politické vízie!

Vážené strany, a že Vás je požehnane, ukážte mne, voličovi, čo ste dokázali, inak mi nerobí problém dať šancu novým ambicióznym ľuďom. Aby ste sa ale po voľbách nedivili, že nastane v parlamente rachot, zmení sa nárečie a začnú dvíhať ukazováky. Aj disciplinovaní voliči KDH alebo štátni zamestnanci fandiaci SMERu sa môžu zrazu rozhodnúť inak...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?