Keď sa po 15 rokoch vráti láska a opäť Ti zmení život...

Autor: Juraj Haríň | 21.12.2011 o 20:25 | Karma článku: 9,49 | Prečítané:  2316x

Hovorí sa, že stará láska nehrdzavie. A je to skutočne tak. Doteraz som si to iba hovoril a maximálne premýšľal práve o svojích láskach z mladosti. Vždy som sa ale nejakými okľukami a cestičkami vrátil k tej, ktorá bola tou mojou skutočnou prvou... láskou... Bola mladá, svieža, bola krásna... no hlavne ľúbila mňa a ja som neskutočne miloval ju. Ľubka bola pre mňa tým najdôležitejším človekom v živote, avšak naše cesty sa museli nečakane rozísť. Prežíval som to kruto a naozaj ťažko, keď som sa dostal na úplné dno existencie. Samozrejme, že ma to poznačilo, ale, život musel ísť ďalej...

Myslieť na ňu som však neprestal... Premýšľal som čo robí, ako žije. Ale bolil to len moje nereálne prehliadky v pamäti, kde som vždy hľadal ju tak, ako som si ju pamätal. Po 2 rokoch od momentu, kedy sa naše cesty rozišli, som dokonca dostal pohľadnicu, ktorá bola napísaná a podpísaná práve ňou. Hoci som vtedy už bol s inou, nedalo sa znova sa nezahĺbiť do krásnych spomienok, ktoré sme spolu prežili. Život išiel ďalej, do života nám vliezli moderné vymoženosti ako internet, sociálne siete a ja som aj po dlhých rokoch moju Ľubku vždy hľadal, cez google, cez pokec, twitter, facebook, no bezúspešne. Jediný artikel, na ktorom som mohol stavať, bolo jej meno a priezvisko.

Po neskutočných 15-tich rokoch som na mojom Facebookovom profile obdržal správu, ktorá ma zrazila na kolená a nekompromisne moje oči zaliala slzami. Správa, pri ktorej bol JEJ obrázok. Moje telo sa zmenilo na kus látky trasúci sa vo vetre a môj život sa v stotine sekundy preprogramoval. Stalo sa so mnou niečo, čo sa nedá popísať, ale čo ma zároveň veľmi poznačilo. Znova!

Trvá to už mesiac, odkedy sme znova v kontakte. Vo mne sa vynorili všetky spomienky a hoc to už nie je to mladé kučeravé dievča, ktoré mi pomútilo srdce, ale vyspelá žena, je stále rovnako nádherná, hamblivá a čo je najhlavnejšie, celé tie roky myslela na mňa tak, ako ja na ňu. Ani jednému z nás v živote niečo nevyšlo a obaja sme mali svoje rodiny, ale čo na tom, keď sme sa k sebe vrátili, aspoň virtuálne, presne tam, kde sme sa museli pred 15-timi rokmi rozísť? Stará láska nehrdzavie... Po mesiaci prichádza deň, keď sa máme opäť stretnúť. Každý z nás cíti, že toho druhého vlastne nikdy neprestal milovať. Veľmi chcem jej dlane ukryť do mojich, chcem znova cítiť chuť jej sladných pier. Som v takom napätí, že za posledný mesiac sa chvejem ako čerstvo zaľúbený pubertiak a to máme obaja jasne cez tridsať.

Stará láska nehrdzavie! Viem to, pretože to, čo cítim a prežívam, láskou asi byť musí. Áno, som opatrný, realita života ma neraz poriadne vyfackala a hoc rátam s tým najhorším scénárom, už viem, že to chcem zažiť znova. Vyrojím ďalšie vedro sĺz a len osud ukáže, či to budú slzy šťastia a ja moju Ľubku vezmem do náruče, alebo zlzy smútku, keď od života zinkasujem ďalší ľavý hák. Jedno je však isté, nech to dopadne akokoľvek, som šťastný, že dokážem túžiť, milovať a veriť v lásku. Aj keď navonok, poznačený odvrátenou stránkou vzťahov hovorím úplne niečo iné... Držte mi teda prsty, nech to vedro je plné sĺz šťastia...

Ľubka, chcem Ťa...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?