Letáková kultúra alebo naše schránky plné bordelu? Čo s tým???

Autor: Juraj Haríň | 28.12.2011 o 12:45 | Karma článku: 5,23 | Prečítané:  1543x

Všetci, hlavné tí, čo žijeme v panelových králikárňach, dokonale poznáme, čo to letáková kultúra je. Schránky plné novín, letákov, reklám a to nie sú ani voľby. Neznášam tento bordel! Ako sa k tejto schránkovej invázii staviate VY ?

Mnohí poznáme tú situáciu, že v popoludňajších hodinách, keď ideme či už z práce alebo odkiaľkoľvek, sa z naších schránok usmievajú kilá papierikov. Vytŕčajú z otvorov a naše schránky vyzerajú ako skartovačky bez elektriky. Mnohé farebné ponuky, za ktoré firmy platia nemalé prachy, sa povaľujú po zemi, v škatuliach, dokonca v košoch.

V poslednej dobe zažívam reakcie ľudí na takúto kultúru dokonca osobne, keďže si sám roznášam noviny, ktoré vydávam, a sú určené práve na distribúciu do schránok obyvateľov. Mnohí ľudia tieto papierové "škuty" vydrapujú, krčia vlastné schránky, nadávajú a zúrivo to celé hádžu do metrových vzdialeností.

Útoky na naše schránky sa dajú vnímať z dvoch pohľadov a síce :
1. z pohľadu toho, kto sa živí obchodom a svoje aktivity, predaj tovaru alebo ponuky služieb takto prezentuje
2. z pohľadu toho, kto by mal takúto formu útokov znášať, reagovať na ňu, ba dokonca zaujať voči nim konkrétne stanovisko

Ani jeden z týchto prípadov nepovažujem za nič nenormálne. To, čo však odsudzujem, je zmýšľanie prvej skupiny (ktorá sa sama dehonestuje vhadzovaním nekonečného množstva všakovakých malých letáčikov stále dookola), keď miesto príjemných a prehľadných materiálov vsadí na štýl, ktorý nemá takmer nikto rád. Predovšetkým odsudzujem firmy, ktoré sa o takúto "distribúciu letákov" starajú prostredníctvom svojich prevažne nevhodných koloportérov. Tí sú v mnohých prípadoch neohľaduplní, rozhadzujú materiály miesto slušného roznosu, do schránok vtláčajú materiály nasilu a nešetrne tak, aby prípadný ďalší koloportér už nedokázal svoj materiál slušne vložiť. Materiály, ktoré majú niekoho prezentovať krčia, skrúcajú a znehodnocujú ich. Pokiaľ zvonia vo vchodoch, tak sú arogantní, drzí a robia to skutočne nešetrne! Ja sám by som to kvôli tomuto najradšej ZASTAVIL! Mylsím si však, že by sa to dalo celé zvládnuť aj slušne, keby to ľudia naozaj slušne robiť chceli...

Ako sa dokáže potom človek, ktorý chce slušne a zodpovedne niečo prezentovať, od takýchto ľudí odlíšiť? Keď schránková kultúra je naozaj zlá, neslušná a v tejto dobe, podľa mnohých ľudí otravná?

Bol by som nesmierne rád, keďže sa snažím využívať a robiť práve slušnú formu takejto propagácie, aby ste mi v tomto smere pomohli a vyjadrili sa, ako túto problematiku vnímate práve vy, ako sa k nej staviate a za akých podmienok by ste ju dokázali rešpektovať?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?