Mobilní operátori: tak Vám treba! Sú predsa aj iné cesty...

Autor: Juraj Haríň | 2.1.2012 o 18:09 | Karma článku: 17,11 | Prečítané:  6047x

Neutíchajúce bilancie a hodnotenia výsledkov Vianočných ziskov sú tento rok pre naších mobilných operátorov o čosi horšie. Myslím, že my by sme mali byť škodoradostní. Prečo? Pretože si konečne uvedomujeme, že je nezmysel cvakať im nadštandartné sumy za "vzduch". Mobilní operátori by mali svojim chlebodarcom konečne ponúknuť reálne výhodné služby a uvedomiť si, že Slovensko nie je ani na úrovni Nemecka, ani na úrovni Švédska.

Keď sa rozprávam s bežnými ľuďmi, jednoduchou matematikou sa dostávam k výsledkom, že moji známi platia mesačne za paušály niekoľko desiatok Eur. Nechcem byť moralista a nie som ani ukážkovo zodpovedný, ale prichádza moje obľúbené... A L E !

Je obrovský nezmysel kŕmiť naších operátorov takými sumami za niečo, čoho sa vieme takmer vzdať. Viem, je moderná doba, mobilní potrebujeme byť všetci. Nie je však nevyhnutné zvykať si telefonovať celé hodiny, posielať mesačne stovky SMSiek, preotože to vôbec nie je také výhodné, ako to poznáme napríklad z reklám.
Takmer každý má doma internetové pripojenie, počítače a notebooky a v nich dokáže používať rôzne komunikačné kanály, v rámci ktorých sa dajú posielať odkazy, telefonovať a dokonca sa vidieť s rodinou na druhej strane zemegule. Prečo by sme mali teda kŕmiť tých, ktorí na nás tak ryžujú?

Pozrime sa ale, čo nám vlastne tí mobilní operátori ponúkajú?

- Najvýhodnejšie paušály : najvýhodnejšie voči komu ? Oranžový, Magentový aj Modrí predsa bojujú medzi sebou, ale to v tak neskutočných ziskoch, že by dokázali dostať z chudoby celú republiku. Ale sú výhodné voči nám, užívateľom? Sú pre nás dokonca najvýhodnejšie? Isto nie!
- Nekonečné a neobmedzené hovory : samozrejme sú ale limitované počtom minút. Je jedno či je to 2000 a či ich niekto minie alebo neminie. Ak je niečo nekonečné a neobmedzené, nemajú nás klamať a majú nás nechať využívať to za stanovenú cenu (najvýhodnejšiu) naozaj bez akéhokoľvek obmezenia. Pýtam sa teda, je to vari klamstvo?
- Neobmedzený internet a to časovo aj dátovo : ktorý Vám však šikovne obmedzia dátovou hranicou, poprípade rýchlostne. A sme zase doma... nič nie je tak, ako hovoria, keď Vás lákajú vo svojich nekonečných reklamách.

Ach jaj, poznáme to všetci. ALE, keď nás ako zákazníkov nerešpektujú, nepočúvajú sťažnosti, hlasy svojich zákazníkov, tak sa od ich služieb proste odúčajme. Nie je to fakt zložité a to viem podľa seba.

Pri tých peniazoch, z ktorých nás všetkých zdierajú, by nám mohli ponúknuť minimálne neobmedzené SMSkovanie zdarma. Iste, aj tieto firmy majú svoje náklady na existenciu, ale tie sú oproti ich ziskom...  zlomkové? Fakt sa mi už ďalej nechce platiť "za vzduch" a ak už platiť mám, tak radšej skajpujem (teda telefonujem cez internet) a dohadujem sa s priateľmi prakticky zadara, pretože za internet, a to reálne NEOBMEDZENÝ, platím len 3,30 Eura.

Som nesmierne rád, že tieto sviatky naozaj každý, koho poznám poslal len zlomok SMS-iek a absolvoval minimum hovorov oproti tomu, ako bol naučený v minulosti. Hoci, reklám v telke majú pomaly polovicu vysielacieho času.

Podľa môljho názoru je to celé hnusná zlodejina. Hanba Vám Oranžoví, Magentoví aj Modrí zdierači !!!

Mobilní operátori: tak Vám treba! Ľudia, sú aj iné cesty...

Pozrite sa na pár zaujímavých odkazov:
http://www.itnews.sk/spravy/produkty/2011-10-11/c143815-ako-ovplyvni-sluzba-apple-imessage-zisky-mobilnych-operatorov
http://fony.sk/index.php?podstranka=novinky&cislo_clanku=3984
http://www.mobilmania.sk/bleskovky/telekom-ma-23-miliona-zakaznikov-pocet-zmluvnych-prekracuje-62-percent/sc-4-a-1126795/default.aspx

Na koniec chcem len dodať pikošku a síce, môj mobilný operátor Orange, u ktorého som za posledné roky nechal tisícky Eur, mi nebol ochotný dať na stôl lepšiu ponuku ako konkurenčné O2 u ktorého som zákazníkom nebol. To hovorí za všetko... Chovali sa ku mne drzo ako k handre a to sme u nich mali paušály celá rodina, a tá naša rodina, je našťastie naozaj veľká... Smutné...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?