Lipšic chcel zničiť demokraciu, vráťme sa na stromy...

Autor: Juraj Haríň | 2.1.2012 o 21:03 | Karma článku: 8,11 | Prečítané:  1381x

Jedným zo základných princípov demokracie je povedať si vlastný názor. Prečo? Pretože každý, kto spoločnosť tvorí, prispieva do nej svojou vlastnou čiastkou. Či už je to myšlienka, fyzický prínos alebo podpora vo forme zdaňovania toho, čo sme sami vytvorili. Prečo nám teda chcú zobrať právo vyjadriť sa? Prečo sa páni boja myšlienok? Je teda pravdou, že pero je silnejšie ako meč?

Zdroj fotografií: Pravda.skZdroj fotografií: Pravda.skPravda.sk

Viem, príliš veľa otázok a hlavne takto na večer. Sloboda prejavu je to, čo nám odopieralo staré komunistické zriadenie. Slobodu prejavu nemajú rady ani strany ako KDH alebo SMER-SD. Je to logické, keď sa národ búri a kričí, treba ho usmerniť. Postaviť koridor a mantinely. A Ty si vyber, či ideš, alebo Ťa ušľapú.

Mocipáni sa vyhovárajú, že ide len o umlčanie tých, ktorí nie sú slušní, respektíve tých, ktorí sú priam vulgárni. Chápem, keď vybuchnú emócie, nadávky sa pod jazykom udržia len ťažko. Politici sa v ústach ľudí stávajú pohl*vnými orgánmi alebo všakovakými slengovými potvorami. Otázkou však je, prečo o nich tak ľudia hovoria. No PREČO? Asi preto, že nie sú s nimi spokojní.

Otázkou je, kto verejnosť učí, aby sa chovala nehanebne, aby sa vyjadrovala nekorektne? Veď im to ukazujete vy sami, tí najvyšší. Svojimi kauzami a hádkami, obvineniami jeden na druhého, svojím správaním dávate tej verejnosti príklad. A vy by ste chceli tú verejnosť umlčať. Krčmová nadávka naozaj nikomu neublíži. Ale čo novinárska myšlienka, alebo čo osoby, ktoré môžu byť vplyvné? Čo tí, ktorí sa neboja otvoriť ústa a povedať názor, ukázať na vás prstom? Najskôr by to bola pokuta 500,00 Eur. Keď to nebude stačiť, príde prenasledovanie, väznenie, alebo nebodaj potrebujete popravy???

Novela priestupkového zákona by podľa mňa potláčala jeden zo základných princípov demokracie. Tú si mocipáni vymysleli pre vlastnú ochranu. Mala sa všať dotýkať aj komunálnych štruktúr štátnej správy, poslancov, ktorí tak radi kšeftujú a okrádajú občanov svojich miest, ba aj štátnych zamestnancov... A čo by nám to prinieslo? Ľahká predstava. Opäť len napätie, nekorektné správanie a nadradzovanie sa nad bežného občana.

Použijem práve kresťanskú terminológiu : Boh nás ochraňuj, ak toto niekto ešte niekedy dopustí. Demokracia je predsa princípom slobody a slobodná by mala byť aj viera, politika a teda aj my, ľudia.

Ostáva teda len veriť v uzdravenie rozumu tých pomätencov, ktorí nás chcú katapultovať na stromy, alebo späť do jaskýň. Lebo ak by takáto novela prešla, znamenalo by to koniec blogom, koniec novinárom, koniec názorom. Nechcem byť nechutný, ale to by sa aj pán Havel v hrobe obrátil. Na mieste pána Lipšica by som rovno podal demisiu a zakopal sa od hanby pod zem. A obávam sa, že táto strela bola len prvým kolom, aby sa verejnosť rozčúlila a pri zopakovaní tomu už nevenovala pozornosť.

Zamyslite sa nad sebou pán Lipšic, pretože ja si hubu zavrieť nemienim !

 

Prečítajte si :
http://www.topky.sk/cl/100535/1294852/
http://spravy.pravda.sk/za-nadavky-politikom-ma-hrozit-pokuta-500-eur-fzz-/sk_domace.asp?c=A111230_201543_sk_domace_p58
http://spravy.pravda.sk/lipsic-stahuje-sporne-ustanovenie-z-priestupkoveho-zakona-pqr-/sk_domace.asp?c=A120102_162550_sk_domace_p60

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?