Slovensko potrebuje vývoj, nie zánik. Naša politka však prepadá.

Autor: Juraj Haríň | 10.1.2012 o 15:25 | Karma článku: 7,43 | Prečítané:  894x

Posun, hoc len o kúsok, vždy bude znamenať prosperitu, lepšie možnosti, väčšie blaho a to pre všetkých. Pokiaľ však tento posun, alebo vývoj riadi niekto, kto ho naozaj chce. Možno by bolo dobré si uvedomiť, že Slovensko nie je spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je priam ako stvorená na podvody alebo koordinovaný krach. Bolo by fajn, keby si to tí, ktorí stoja na čele štátu a tvoria zákony, uvedomili tiež. Komodita, s ktorou sa tu obchoduje, je totiž ľudský život. Jeho dôstojnosť a úroveň.

 

Povaha každého človeka je špecifická. Pokiaľ niekto buduje firmy a majetok pre to, aby si pomohol ale počas niekoľkých rokov za ním ostane spúšť a potopa vo forme desiatok firiem, skrachovaných firiem, zrušených firiem, alebo všakovakých iných, hlavne neprehľadných firiem, nech sa páči. Choré je síce už to, že takéto praktiky štát umožňuje, no ešte viac choré je, že náš štát s nami skutočne obchoduje ako s komoditou na trhu.

Neviem, kto z vás sa cíti ako tovar, ktorý je preložený, ohnutý, opľutý podľa toho, ako je to potrebné pre jeho vlastníka, ja sa tak rozhodne cítim. A nie som sám, pretože sa rozprávam s ľuďmi, ktorí sa cítia tak isto. Tých ľudí nie je málo.

Boli by radi, a ja tiež, keby sa cítili ako ľudia, ktorí pre spoločnosť niečo dávajú a za to niečo aj niečo dostávajú. To, čo Slovensku dávame my všetci je naša zručnosť, vedomosti, myšlienky. Tým pádom mu odovzdávame svoju podstatu, sami seba. Všetci to robíme preto, aby sme mohli viesť dôstojný život. Viem, že aj pre dôstojný život má každý človek „iný meter“, ale podstata je zase v tom, že naše drahé Slovensko a jeho komodita ide akousi dlhodobo zlou cestou.

Stačilo by, keby sme si štát nerozpredali a keby naše Slovensko prakticky nevlastnilo pár ľudí, ale toto sa už zvrátiť nedá. Apelujem teda na tých, ktorí by sa mali o nás starať.

Páni Fico, Dzurinda, Sulík, Figeľ ale aj ostatní, chcete vlastniť nás, chcete obchodovať s komoditou, ktorú predstavujú ľudské životy a ich hodnota. Čo keby ste sa zamysleli a otočili hlavy dopredu?

Viem, vy všetci ste už dávno „za vodou“ ale tí, ktorí vás za tú vodu dostali, si snáď zaslúžia, aby ste práve im odovzdali vaše „daňové priznania“. Tí, ktorí vás za tú vodu dostali, prevracajú pri každodenných nákupoch každú mincu, chodia radšej pešo, aby deťom dopriali kus čokolády. K lekárom nechodia, pretože si to proste mnohí nemôžu dovoliť a radšej pracujú, kým dýchajú. Podnikajú, pretože ste im nedali na víber. Vymieňajú živnostníčenie za živorenie, pretože sú k tomu nútení.

Stav spoločnosti je vaša vizitka, vaše vysvedčenie. Cítite sa na prospech s vyznamenaním? Páni, čo keby ste už zaradili jednotku a prestali „cúvať“? Slovensko potrebuje posun a nie úpadok.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?