A prečo by vlastne mala prísť zmena?

Autor: Juraj Haríň | 16.1.2012 o 13:18 | Karma článku: 5,21 | Prečítané:  795x

Nesmierne ma teší prebudený záujem občanov (poniektorých) o predčasné parlamentné voľby. Sám sa zúčastňujem volieb pravidelne, pretože som presvedčený, že je to správna cesta. Mám ale pocit, že celá spoločnosť upadá do nereálnych nádejí a snov.

 SITA

Uráža ma, keď si niekto robí kampaň nekorektne, či už predčasne, alebo doslova počas moratória. Uráža ma, keď na billboardoch vidím naše "hlavy" upravené vo "fotošope" s heslami a sľubmi, ktoré tu už boli neraz. Ako mám veriť politikom, ktorí nielen že sľubujú čo nie je v našej situácii vôbec reálne, ale ešte aj svoje xichty si upravia, aby vyzerali lepšie? Klamú už svojim výzorom. Jasné, treba byť štýlový, treba byť dôveryhodný.

Poradcovia, psychoanalityci, grafici, reklamní mágovia začínajú makať na plné obrátky. Boj o každé kreslo bude naozaj silný.

Prečo by som však mal veriť v zmenu? Nové politické subjekty síce majú pekné programy a viem, že chcú, avšak viem, že presadiť čokoľvek bude nesmierne náročné, nakoľko aj keď sa dostanú do parlamentu a získajú čo i len pár stoličiek, veľa vody nenamútia a zožerie ich pravdepodobne len mlyn zabehnutého systému. Vo vláde sa ocitnú tradičné strany, ktoré už majú všetko dávno rozohraté. 

Tým, ktorí vládnu, vyhovuje dnešná situácia a je jedno, ktorá strana to je. Premýšľam, prečo by niekto z nich chcel zmenu, prečo by sa postavil na stranu ľudu a pripravil tak svoju vládu o zabehnutý a výhodný stereotyp? Ani nové strany, ktoré sa raz za čas do parlamentu dostali, nedokázali zrušiť imunitu, nedokázali zamedziť kauzám, nedokázali presadiť ani svoj volebný program. Ako mám teda uveriť v zmenu?

Zatiaľ som sa nerozhodol, komu svoj hlas dám a koho vo voľbách podporím, obávam sa však, že pokiaľ nebudú chceť zmenu tradičné strany, nič zásadné sa neudeje. A verte, že by som to chcel tak, ako každý z nás, pretože úpadkov už mám naozaj plné zuby. Nebudem teda rojko a k týmto voľbám pristúpim mimoriadne obozretne.

Milé strany, radšej ukážte, čo ste pre posun Slovenska smerom vpred dokázali !!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Slovensko má potenciál byť jednou z najlepších krajín sveta. Čo sme pre to urobili, aby sa ňou stalo?

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.


Už ste čítali?