Proti komu ?

Autor: Juraj Haríň | 6.2.2012 o 14:36 | Karma článku: 9,53 | Prečítané:  774x

Bieda na Slovensku vedie ľudí k tomu najhoršiemu. Musia si svoje práva vydobýjať formou protestu. Považujem to za totálne zlyhanie vlády a politiky, ktorá rozkradla snáď všetko, čo len išlo. Gorily sa smejú ľudu do tváre a nastavujú im obušky.

protest Gorila II - 3.2.2012 Bratislavaprotest Gorila II - 3.2.2012 BratislavaJuraj Popol Haríň

 

Zúčastnil som sa protestov Gorila v Bratislave, pretože nie som spokojný s tým, čo sa okolo nás deje. Uvažujem však, čo bude nasledovať. Tretí protest proti gorilám bude už tento piatok. Ľudia chystajú transparenty, kupujú vajíčka, mnohí si odtŕhajú od úst jedlo, aby mohli ísť vyjadriť svoju vôľu.

Minulý piatok som stál pred budovou parlamentu v prvom rade oproti ťažko-odencom. V ich očiach bol strach z tej masy ľudí, ktorá sa dožadovala len svojej spravodlivosti. Niektorí boli zo strachu tak vyhecovaní, že nevedeli, či majú udierať, alebo čakať. Je jasné, že ani oni nie sú spokojní s tým, ako ich rodiny žijú.

Nedokážem si ani len predstaviť, čo sa v ich hlavách naozaj odohráva. Sú pripravení biť nás? Je to ich práca a štát ich len SPROSTE ZNEUŽÍVA. Neposlúchneš – budeš postihnutý! Poslúchneš – udrieš priateľa! A čo my? Keby mi policajt udrel priateľa za to, že chce svoju pravdu, budem si priateľa brániť. Budem si brániť svoje práva a budem požadovať spravodlivosť.

Kam protesty ale prerastú? V občiansku neposlušnosť? Strhnú extrémisti dav na svoju stranu, začnú horieť autá a rinčať výklady? Myslím, že toto nikto z nás nechce.

Otázne je, či to chcú gorily, pretože oni robia všetko preto, aby takáto situácia nastala a mohli začať ukazovať moc svojho postavenia. Chce toto pán Lipšic, chcú to páni ministri? Chcú toto politické gorily, ktoré na tróny dosadili ľudia ako vďaku za to, že im tie mandáty dali?

Vážení páni, uvedomujete si, proti komu ste postavili policajné zátarasy? Uvedomujete si, proti komu posielate policajtov, ktorí sú len ľudia spomedzi nás? UVEDOMUJETE SI, PROTI KOMU VLASTNE CHCETE ÍSŤ? TO VY STE SA DOPUSTILI VLASTIZRADY!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?