Vykopnúť z parlamentu tých, ktorých nemáme radi potrvá tak 15 minút

Autor: Juraj Haríň | 24.2.2012 o 13:49 | (upravené 24.2.2012 o 17:24) Karma článku: 10,41 | Prečítané:  1899x

Vážená slovač... mnohí sa pýtate mňa, známych, ale aj samých seba, načo vlastne ísť voliť. Počujem to naozaj z každej strany a s mnohými mladými ľuďmi sa rozprávam o tom, prečo si myslím, že je to tak dôležité. Položím každému z Vás protiotázku : Prečo nevoliť ? Nie, nie, počkajte, odpovede typu „Nie je koho“ neberiem ako argument. Keď v celej Amerike majú len 2 možnosti, my ich máme viac ako desaťnásobok! A to sme "iba Slovensko".

 jh design

Ako som uviedol v nadpise, ZMENA JE TAK JEDNODUCHÁ! Každému z Vás by potrvala tak 15 minút a to je čas, ktorý mnohí strávime každodenným čumením do blba.

Životná úroveň Vás/nás, jednoduchých ľudí je stále horšia a to aj napriek tomu, že sa nám to nepáči a mnohí sme v minulosti stáli pri oceľových urnách za plentami. Ale ruku na srdce, koľkí z nás sú voličmi pravidelnými? A sme doma. Skúsim Vám teda vysvetliť, PREČO ja VOLIŤ pôjdem.


Spoločnosť sa delí viac – menej na dva tábory. Na Ficovcov a Antificovcov. Po novom to môže byť aj na tých, ktorí sú zodpovednými voličmi tradičných strán a na ostatných. Môže sa to deliť na tých, ktorí voliť chodia a tých, ktorí voliť nejdú a ospravedlnia sa sami pred sebou, že aj tak sa nič nezmení. Skupina ľudí, ktorá je ale nespokojná, ktorá krízu pociťuje, ktorá nadáva, je presne tou druhou skupinou. Tou druhou, ktorá sa sťažuje a voliť nechodí, hoci práve ona je pre zmenu dôležitá. Paroadox..  A tu je kameň úrazu! Pokiaľ tí ľudia, ktorí veria tradičným stranám, pôjdu voliť tak, ako chodia vždy, naozaj to bude zas a znova o tom istom. Tak, ako to bolo posledných 22 rokov od "pádu" socializmu. A tu sa vrátim k mojej otázke : prečo nevoliť?

Vás, ktorí môžete byť zodpovední práve za to, aby sa niečo zmenilo, Vás sa pýtam, prečo vlastne tú zmenu chcete? Nepáčil sa Vám Fico, Dzurinda, Mečiar alebo Slota? Prečo sa dožadujete pravdy, načo Vám je lepšia práca, prečo Vám záleží na tom, aby sme vlastne napredovali, keď váhate, či k urnám ísť? Nuž, odpovedajte si sami.
Ja chodím a vždy pôjdem voliť práve preto, aby sa tie tradície, ktoré sa mi nepáčia, zmenili. Jediná cesta, ktorá totiž môže priniesť odlišnosti je, keď o veciach budú rozhodovať iní ľudia ako doteraz. Použijem malý, ale myslím, že dobrý príklad, ktorý je z nášho mestského parlamentu.
Ružomberok má 25 poslancov, respektíve 3 hlavné kluby a to KDH (9 poslancov), RBK (6 poslancov) a SMER (5 poslancov). Zvyšných 5 poslancov je samostatných. Mnohí z Ružomberčanov sa sťažujú na kšeftárčenie a paprčkovanie klubov. Zaužívaní sú poslanci za SMER a KDH, ktorí spolupracujú pri každej príležitosti, hoci by mali ideologicky súperiť. Nový klub RBK má za sebou viac sklamaní ako osohu, ale je relatívne šanca, že práve oni, keď by mali reprezentovať novú nezávislú vlnu, sa umúdria. ALE, stačilo by, aby napríklad 4 poslanci boli mladí, noví ambiciózni ľudia a to, čomu hovoríte kšeftárčenie, by nemalo žiadnu šancu, pretože títo ľudia by ju zakaždým rozbíjali! 4 poslanci v Ružomberku je LEN 400hlasov ! LEN 400 ľudí, ktorí by išli k urnám. Práve toto je dôvod, prečo ja vždy voliť pôjdem. Pôjdem voliť aj v komunálnych voľbách, ale pôjdem voliť aj vo voľbách do NR SR !

Ak chcem zmenu, nemám dôvod, aby som voliť nešiel, pretože jedine tak, že voliť pôjdem urobím niečo pre to, aby sa niečo zmenilo. A treba si uvedomiť ešte jednu vec a síce, že sa nikdy nemôže stať, že sa len tak vymení celý parlament, ale, nie je to nereálne, pokiaľ sa zomknú aj mladí ľudia, verejnosť a tak parlament, nech už na akejkoľvek úrovni, dostane novú tvár.

Môj dôvod ísť voliť je... M O J A   B U D Ú C N O S Ť !

Rád obetujem 15 minút, aby som dal šancu môjmu životu.

A VY ? Chcete im dať letenku prvej triedy... priamo VON?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?