Ružomberská hanba, alebo ako sa darí prascom v parlamente...

Autor: Juraj Haríň | 8.1.2014 o 21:58 | (upravené 9.1.2014 o 10:47) Karma článku: 14,08 | Prečítané:  4962x

Už nezmeníme, ani neovplyvníme skutočnosť, že sa nám začal volebný rok. Prichádza čas bilancií, nových lží a nekonečne krásnych sľubov. Ale tak, ako sa nedokážeme najesť zo vzduchu v krásny slnečný deň, tak sa sľubmi väčšiny nami vyvolených, nič v našom živote nezlepší.

Tu u nás v Ružomberku je bilancia volebného obdobia, ktoré sa prehuplo do posledného roku, veľmi jednoduchá. Naposledy k volebným urnám nabehla väčšina poctivých voličov Smeru a Kdh a podľa toho sa zostavil aj Ružomberský parlament. Poslanci, ktorí pod značkou Smer sľubujú dlhodobo sociálne istoty takmer rovné komunizmu, sa tak popárili s pokornými sľubmi tých, ktorí svoje lži ukrývajú za duch kresťanstva a tým sa mu vlastne rúhajú. A tak sa stalo, že za posledné roky sa v Ružomberku vlastne nestalo nič. Opäť !


Do nášho mesta neprišli žiadni významní investori, vďaka čomu samozrejme klesá aj zamestnanosť a tá vyháňa práceschopných živiteľov rodín do iných oblastí a zároveň ničí Ružomberskú populáciu. Myslíte si, že Ružomberok nie je významná, strategická spojka západu s východom a zároveň severu z juhom? Myslíte si, že to nie je dobrý dôvod pre umiestnenie ďalšej fabriky, výrobnej haly, či obchodného centra? Myslíte si, že v bezprostrednom okolí Ružomberka nie je dosť pozemkov, ktoré by mohol Ružomberok ponúknuť záujemcom tak, ako to jednoducho robia v Kubíne alebo Martine? Odpoveď je samozrejme veľmi jednoduchá. Ak je možné postaviť výrobnú halu v Ivachnovej, 3x jednoduhšie to ide priamo v našom meste. Ale, to by museli tí, čo udávajú Smer, chcieť.

My, Ružomberčania to máme veľmi ťažké aj vtedy, keď potrebujeme relax v nejakom príjemnom prostredí. Plaváreň síce máme, ale tá hnije a miesto jej prebudovania na malé Aquacentrum, Ružomberčania navštevujú okolité miesta ako sú Lúčky, Bešeňová alebo neďaleké mestá Liptovský Mikuláš a Dolný Kubín. Samozrejme, financie, ktoré by mohli ostať tu u nás v Ružomberku, opäť utekajú a podporujú miesta, kde Ružomberčania nežijú.

O skrášľovaní mesta Ružomberok by sme sa mohli baviť len veľmi ťažko, pretože naši páni poslanci odsúhlasili napríklad plány zimnej a letnej údržby mesta tak, aby Ružomberčania nadávali, sťažovali sa, alebo najradšej zostali doma. Za posledné roky bola situácia s odhŕňaním snehu priam tragická a to isté sa dá povedať o kosení mesta. Malé deti sa totiž často krát hrali v tráve vysokej do pol pása. O čistení ulíc asi nemá cenu sa rozpisovať, pretože už aj tak značne zaťaženú prašnosť nemá Ružomberok záujem vyriešiť ani len pravidelným čistením svojích ulíc. A to čistenie myslím doslova, keďže Ružomberčan sa nemá v tomto meste už niekoľko rokov ani kde vyšpiniť, keďže mať verejné toalety, je zrejme luxus rovnajúci sa tomu, aby naše známe „vajce“ v centre mesta, bolo zo zlata.

Strašiaci Ružomberka nimi zostávajú aj naďalej. A tak rôzne zrúcaniny, oplotenia, alebo plochy plné jám, budú sprevádzať životy Ružomberčanov asi ďalšie dlhé roky.

Ak by ste však chceli vedieť, kto je za celú túto situáciu zodpovedný, odpoveď je veľmi jednoduchá. Náš známy Mestský parlament ! Presne ten, ktorý si my sami, Ružomberčania, tupo a dookola volíme a potom nadávame, sťažujeme sa a plačeme. Smeráci sa totiž ešte vždy bratríčkujú s Kádehákmi. A nová bezkorupčná krv, od ktorej sme očakávali, že sa ukáže v dobrom svetle, len robí poplach vždy s krížikom po funuse a to celkom pravidelne a cielene, čomu žiaľ, tiež značná väčšina Ružomberčanov verí.

Prajem si teda, aby sme my, Ružomberčania prestali byť slepí ! Aby sme v sebe našli poriadny kus patriotizmu, poriadny kus odvahy a zamysleli sa konečne nad všetkým, čo sa s Ružomberkom za posledný čas robí. Dlhodobo totiž padá do záhuby a to závratnou rýchlosťou ! Hoc som spomenul, že za to, v akých sme, s prepáčením, sračkách, môžu tí, ktorí na Mestskom úrade stláčajú gombíky, hlavné slovo vždy mali a budú mať práve ľudia, ktorí v Ružomberku žijú.

Drahí Ružomberčania, je tu volebný rok a skôr, ako Vás všetkých začnú masírovať obludné demagógie politikov, zamyslite sa, či chcete, aby Ružomberok išiel hlbšie do stoky, alebo ho práve vy posuniete a nakopnete dopredu. Patrilo by sa totiž, aby sme konečne zaradili aspoň dvojku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Na Covid zomrú desiatky ľudí denne. Pokles príde najskôr o dva týždne

Zomierajú ľudia s inými ochoreniami, ktorí by inak žili.

Cynická obluda

Kotleba môže všetko

Keď sa novinári pýtali polície, ako budú riešiť porušenie nariadení Kotlebom, odpoveď bola, že nijako.


Už ste čítali?