V Ružomberku vlci vyjú a ruiny ďalej hnijú

Autor: Juraj Haríň | 8.5.2014 o 15:14 | (upravené 8.5.2014 o 15:30) Karma článku: 10,21 | Prečítané:  2589x

Ružomberskí vlci sú stále viac nenásytní a pokiaľ už nemajú čo zruinovať, začínajú trhať zaživa ! Niekedy stačí byť sám sebou, byť pozitívny, mať rád ľudí a už to stačí vlkom, aby z takéhoto človeka urobili nepriateľa spoločnosti. Raz darmo, pokiaľ vlci vedia počas toľkých rokov len množiť ruiny, zvyšok prírody ich jednoducho nemôže rešpektovať. A ani nebude. Udržať si status kráľovskej svorky nie je len o vykorisťovaní, ale aj o púšťaní peria.

PREČO JE RUŽOMBEROK JEDNA VEĽKÁ RUINA ?
Ružomberok sa počas posledného obdobia skutočnou ruinou stal. A to nemyslím ruiny, ktoré tu vidíme fyzicky okolo seba v podobe hroznej architektúry bez kúska života. Ruiny z nás nespravili len zdevastovaný Kaštieľ Sv.Žofie, diera po Auparku, či zahanbenia hodné vstupy do Mesta vrátane stanice, za ktoré vlci nikdy nedostali príučku. Skutočné ruiny z nás spravila chudoba a hlad v našom Meste a to doslova! Je lepšie kráčať po starom chodníku s plným žalúdkom, alebo ísť po zlatom vydláždenej ceste bosý a hladný? Naši vlci nám však nestavajú ani zlaté cesty a ani nás nechcú nakŕmiť. A preto ničím iným ako ruinami byť nemôžeme.

NIE SÚ VLCI AKO VLCI
Pozrime sa na to, čo vlci urobili z okolitých miest. Každý z Vás navštevuje so železnou pravidelnosťou Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Martin a Banskú Bystricu. Iste, život v Národnom parku Slovensko nie je jednoduchý, no aj napriek tomu vlci z iných lokalít vedia, že aby si udržali svoj košiar plný, musia dať ovečkám najesť a musia ich zamestnať. Preto všade na okolí narástli a rastú ďalšie a ďalšie dôvody, prečo ovečky odtiaľ neutekajú. Tisícky nových pracovných miest, podpora malého a stredného podnikania, podpora mladých rodín, to všetko existuje inde, len nie tu u nás. A preto je jasné, že Ružomberčania, ktorí jeden krát v mesiaci dostanú skôr almužnu ako podporu pre vlastný život, s ňou utekajú inde. Preto je jasné, že odchádzajú za prácou, že tieto ruiny opúšťajú. Je to však logické, pretože pokiaľ vlci na okolí svoje územie budujú a rozširujú svoje čriedy, práve tí naši vlci sú ako pažravé mrchy, ktoré si len češú svoju smradľavú srsť.

PREČO TO INDE FUNGUJE, ALE U NÁŠ NIE?
Slovo „prečo“  sa môže teda priamo stať najpoužívanejším slovom v meste ruín, v Ružomberku. Prečo sem vlci za viac ako 10 rokov nedokážu dotiahnuť poriadneho investora a nedajú najesť vlastným? Prečo nedokážu podporiť svojich vlastných ľudí, aby si tu založili firmy, zamestnali kamarátov a platili tu dane? Prečo podporujú čínsky trh s nekvalitným a nebezpečným tovarom? Prečo nepodporia mladých ľudí poskytnutím bývania? Prečo nedokážu dať dokopy ani len starú plaváreň? Prečo inde rastú firmy a obchodné domy, len tu sa to nedá? Prečo? Prečo? Prečo?

VLCI MAJÚ RADI, KEĎ OVEČKY DOMA SPIA A NEVYCHÁDZAJÚ Z DOMU
Odpovede na všetky „Prečo?“ sa dajú prakticky zhrnúť do jednej. Preto, že Ružomberskí vlci to tak chcú a my ich absolútne nezaujímame. Počas celých tých rokov vlci sústavnou ignoráciou a sprostými klamstvami znechutili svoju čriedu natoľko, že proste rezignovala a ten mandát vlkov so smradľavou srsťou im stále udeľuje. Problémy a starosti bežnej rodiny sa stali tak každodennými, že pomaly nie je možné myslieť na to, že je lepšie pracovať doma ako za prácou cestovať a opúšťať rodinu. Stalo sa automatické ísť si dobrý outfit kúpiť inde, pretože tu sa dajú zohnať len čínske handry. Je také normálne ísť zrelaxovať do Kubína, lebo u nás nie je, a nebude kde... Najsmutnejšie však je, že my sme sa voči vlkom stali tak ľahostajní, že im toto všetko prejde. Hoc ničia naše životy, ničia naše Mesto, ničia všetko, čo vybudovali celé generácie, my im to odpúšťame a to je našou najväčšou hanbou.

AJ BEZ PALICE SA DAJÚ VYHNAŤ Z BRLOHU
Povstať z týchto ruín nie je síce jednoduché, ale vôbec to nie je nemožné. To však treba vlkov s páchnucou srsťou vyprášiť preč z ich teplého brlohu! Kto iný ich má odtiaľ vyhnať ak nie my, čo tu každý deň dýchame špinu, lámeme si nohy na rozbitých cestách, trápime sa s alergiami z metrovej trávy na sídliskách? Nik a nik iný, len MY ! My, čo tie ruiny vidíme, ale nechceme ich, my, čo nechceme, aby naše deti od nás odchádzali. A všetci vieme, ako jednoducho sa zbaviť zlých vlkov. Netreba na nich palice, netreba na nich ani ukazovať prstami. Stačí len jeden deň odhodlania niečo zmeniť.

POZOR NA FALOŠNÉ ÚTOKY !
Tie sú pre našich vlkov tak typické. Keď sa nájde niekto, kto na nich ukáže prstom, či nebodaj im vytkne ich nečinnosť , snažia sa ho zastrašiť, zosmiešniť alebo zaútočiť podradnými a podlými nezmyslami, najlepšie zbabelo a od chrbta. Áno, takí sú naši vlci. Poukazovať na vymyslené zlo, aby tak odvracali pozornosť od svojich kožuchov. Najlepšie je urobiť extrémistu z toho, čo dostane závislé deti zo sídlisk na tribúnu slušne fandiť Ružomberku. Urobiť debila z toho, na ktorého prstom ukazuje nenažraný exekútor, bez zamyslenia sa nad tým, že práve vlci mnohých doháňajú k zúfalým činom. Dokonca bez chrbtovej kosti hrať divadlo, ako sa vlci medzi sebou nenávidia a bojujú proti sebe pred médiami, no v súkromí štrikujú spoločný sveter. Budú poukazovať na nepodstatné bubliny, ale všetko sú to len a len falošné prdy z ich útrob, ktoré majú odvrátiť pozornosť od ich vlastne nečinnosti, lenivosti a pažravosti.


ALE AKO ĎALEJ ?
Naše ruiny potrebujú ozdravenie a to každý z nás dobre vie. Potrebujú v prvom rade spevniť, aby sa dali znovu budovať. Pokiaľ chceme byť Mestom, ktoré má byť zdravé, potrebujeme ho postaviť na nohy. Potrebujeme jednoducho ísť tou cestou ako všetci na okolí, aby na ruinách začali kvitnúť kvety. Ružomberok potrebuje nutne nové pracovné príležitosti. Potrebuje, aby sa sem ľudia vracali a prichádzali sem noví. Potrebuje výrazne podporiť domáce firmy a živnostníkov či už daňovými alebo inými stimulmi. Potrebuje  využiť to, že na Liptov a do Tatier prichádza toľko turistov, ponúknuť im kvalitné služby, aby sme odľahčili ich peňaženky aj tu u nás. Potrebujeme, aby naše rodiny mali doma teplo, za ktoré sa neplatí toľko čo v Nemecku. Ale hlavne, potrebujeme obrovskú jednotu a svornosť, potrebujeme zomknutie a odhodlanie budovať z ruín a priniesť úsmev a pokoj do života tých, ktorí v našom meste žijú. Švihnutím čarovného prútika to nepôjde, ale ako som už povedal, stačí vyhnať vlkov...

A najbližšie Vám poviem niečo práve o Ružomberských vlkoch, pre ktorých je naše mesto len korytom, z ktorého berú. Máte sa skutočne na čo tešiť, pripravte si však radšej hygienické vrecká.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Nataša Holinová

Sme jednotky. A nuly

Pri tlačovkách nepretržite schytáva občan, ktorý by milerád zabojoval proti šíreniu hnusoby.


Už ste čítali?