Tohleto je hnus velebnosti... opäť ten Ružomberský

Autor: Juraj Haríň | 25.9.2014 o 23:40 | (upravené 25.9.2014 o 23:51) Karma článku: 11,24 | Prečítané:  6434x

Toto Mesto sa stáva totálnou stokou. Nie preto, že nám tu smrdí fabrika, z čoho nás neraz napína. Nie preto, lebo tráva na detských ihriskách v lete dosahuje výšku kukuričných klasov. Nie preto, že vždy, keď cez Ružomberok niekto prechádza, sprevádza ho „červená“ dlhšie ako ženu pri svojich dňoch...  Hnus, podobný kalom z cisterny pripevnenej na šasi vozidla Praga V3S (inak prezývanej fekál)sa vlieva na náš Mestský Úrad v takom množstve, ako milióny ton vody do jazera Superior v Kanade. 

Komunálne voľby vždy boli o boji. Férovom, menej férovom, ale aj zákernom. Na to si musela zvyknúť ako verejnosť, tak aj kandidáti, aktívni poslanci. Žiaľ, naša spoločnosť nie je tak vyspelá a kultúrna, aby sa dokázala prezentovať v štýle morálky a fair play.
Tak, ako sa vždy tí noví snažia dosiahnuť vytúžených zmien, vylepšení a posunu na sociálny či ekonomický vrchol, tak sa dlhoroční okupanti teplých kresiel, snažia novú krv vypudiť, odstaviť, zašliapnuť a upáliť ako šváby. Prečo ? To je snáď každému jasné. Moc, ktorú dáva mandát poslanca v samospráve, je v skutočnosti obrovská. Záleží na tom, ako je táto moc, zverená do rúk občanmi mesta, obce, alebo napokon štátu, použitá.Tu v Ružomberku sa opäť ukázalo, že určitá poslanecká komunita úraduje naozaj svojsky. Štýlom dobyvateľských manierov Hitlera alebo Stalina, sa táto komunita správa vskutku čudesne. Jej upadajúca morálka už mokvá ako krvavá rana plná hnisu, v ktorej sa metajú červy. Nemá hranice, svoju moc používa predpotopným spôsobom boja, ako tomu bolo za čias vývoja prvých zbraní v rukách neandertálcov žijúcich aj tu u nás. Tu v Ružomberku sa ukázalo, že táto komunita je prázdna, chamtivá a má v hlavách prievan.

Do aktuálnych komunálnych volieb sa tento krát prihlásilo podstatne menej kandidátov, ako tomu bolo naposledy. Šanca zostať pri koryte, sa pre tých, ktorí tam zatiaľ ešte sú, stala takou jagavou, že urobila z nich samotných doslova upírov. Demokracia sa tak porúčala do kanála, na krivé tváre sa nasadili masky poctivosti, férovosti a pozitívneho myslenia. Tí, čo chcú pri moci zostať najviac klamú, zavádzajú a odhodlali sa ísť naozaj veľmi ďaleko. Už pomerne menší počet kandidátov im dal väčšiu šancu kradnúť  a vydierať ľudí ďalšie 4 roky. Preto ich rozhodnutie kandidátku špinavou cestou ešte viac ochudobniť, prekvapuje doslova každého.
Taktika nekalého, ba až primitívneho činu hraničiaceho s hlúposťou a schizofréniou, sa však dotkla priveľkého množstva ľudí, ktorí sa už roky pokúšajú ukázať smer nahor, ukázať možnú cestu pokroku. Je to strach, alebo skutočne až hlúposť, ktorá doviedla nečistých ľudí, pracujúcich v útrobách MsÚ Ružomberok k manipulácii volieb, k nekalým praktikám, ktoré v histórii Ružomberka nemajú obdobu?

Ja som sa do nich rozhodol vstúpiť ako nezávislý občiansky kandidát, ktorý ako aktivista už niekoľko rokov mestské komunity ľudí obohacuje, aktivizuje a vyzýva k vzájomnej tolerancii, pomoci druhým a k patriotickej hrdosti. Práve tá môže byť silným ohnivkom v posune vpred. Za krátky čas sa mi podarilo nazbierať dostatočný počet podpisov na petíciu, ktorá preukazuje súhlas s mojou kandidatúrou. Doslova niekoľko hodín pred ukončením termínu odovzdania listín a zaevidovania kandidátky, sa ku mne práve z útrob prehnitého MsÚ dostala informácia, že aj moje hárky sa môžu stať predmetom manipulácie a preto som sa rozhodol pre krok nie obľúbený, avšak vzhľadom na situáciu to mal byť krok istoty. Do komunáliek som sa spolu s ďalšími kandidátmi prihlásil ako nezávislý kandidát na kandidátnej listine Lipšicovej strany Nova. Práve Nova odovzdala v Ružomberku, tak ako aj na príslušných miestach iných obcí a miest, svoje kandidátky v úplnom poriadku a v súlade s volebným zákonom. Doslova v hodine dvanástej sa k predsedovi strany dostala závažná informácia, že kandidátka Novy môže byť kompletne vylúčená z dôvodu neúplnosti. Predseda strany následne tesne pred nedeľnou polnocou, a teda vypršaním totálneho času, kandidátku spolu s kompetentným pracovníkom MsÚ skontroloval a odišiel.
Informácia o vylúčení celej kandidátky sa tak stala podlou nehanebnosťou z ktorej bolo v sekunde jasné, že niekto „tam hore“ má v gatiach naozaj nas***é, keď sa musel uchýliť k ohavnej manipulácii ešte pred samotným volebným bojom. Z kandidátky strany sa záhadne vytratili dokumenty, na ktorých absenciu nikto neupozornil. Za kontrolu kompletnosti v podaní kandidátoch samozrejme zodpovedá pracovník MsÚ a v tomto prípade to nebolo inak. Na povrch však vyplávala aj ďalšia informácia a síce, že v období, keď všetky materiály mali byť nedostupné (až na poverené výnimky), mal informácie o kandidátoch najkontroverznejší poslanec, ktorý je spájaný s kauzami úžerných exekúcií, s kauzami zavádzania a klamstiev voličov zo svojho obvodu, s kauzami manipulátorského hlasovania. Ten M.A.l podľa informácií, ktoré vie podložiť predseda strany Nova, (spolu s ďalším poslancom klubu KDH) dokonca niektorým kandidátom umožniť (v zakázanom období) ich kandidátky upraviť a doladiť k sladkej dokonalosti a vyretušovať tak ich formálne nedostatky.


Voľby sú však o tom, že právo kandidovať a mať šancu robiť pre ľudí viac a lepšie, má dostať každý. Formálne chyby sú len formálne chyby a nijako do procesu práce kandidáta, nech aj budúceho poslanca, nezasahujú.
Pýtam sa preto, musí byť Ružomberok opäť stokou prepieranou v médiách? Musí byť špina psov – potkaniarov tak veľká, aby sa báli každého nového poslanca, ktorý by nebodaj ukázal, že sa veci dajú robiť lepšie, alebo by sa snažil porozbíjať ich hlinené prasatá plné mincí a porozrezávať mechy napchaté ukoristenými trofejami? Zrejme áno. Zrejme je MsÚ v Ružomberku miestom, kde žijú naozaj požierači ľudskej morálky. Voľby sa ešte ani nezačali a tu sa už manipuluje, tu sa už z dverí vykopávajú kandidáti, tu sa už priamo z okien maštale kričí „aj tak nás nechytíte“.

Boh ochraňuj naše mesto pred ďalším vyčíňaním takýchto zapredancov, ktorí ľudí okrádajú o hodnoty života. Nad naším Mestským Úradom už krúžia vrany, okná sú obité doskami, naši páni sa svojej moci nechcú vzdať. Toto všetko ma však ešte viac burcuje nebáť sa, preplaziť sa tým korupčným bahnom a na konci hrdo vztýčiť hlavu, vyvesiť vlajku a vykríknuť na ľudí : nebojte sa, zmena prichádza !

Na záver mi zostáva dodať, že neúctivo boli okrem všetkých kandidátov Novy, vypoklonkovaní aj dvaja súčasní poslanci (teraz kandidujúci za stranu Sieť) a tiež oblastný šéf Strany Zelených. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Nataša Holinová

Sme jednotky. A nuly

Pri tlačovkách nepretržite schytáva občan, ktorý by milerád zabojoval proti šíreniu hnusoby.


Už ste čítali?