Moralisti z Ružomberského KDH by predali na mäso aj tvory z Noemovej Archy.

Autor: Juraj Haríň | 22.10.2014 o 22:36 | (upravené 23.10.2014 o 21:00) Karma článku: 5,83 | Prečítané:  1935x

Poslanecký klub KDH pri voľbe hlavného kontrolóra mesta Ružomberok predviedol divadlo hodné niekoľkých oskarov.

Dnešný dátum je tak ďalším, ktorý sa zapíše do chorej kroniky hnijúceho Mestského zastupiteľstva v našom Meste. To, tesne pred koncom svojej nadvlády panuje spôsobom mrzutého, umierajúceho starého vládcu škretov.Dnes sa konal veľmi dôležitý akt a síce, voľba hlavného kontrolóra mesta Ružomberok. Ružomberok disponuje nemalým rozpočtom, keď sa jedná ročne o cirka 20 miliónov Eur. Práve prácu s týmto objemovým balíkom má kontrolovať nezávislý „dozor“ v podobe hlavného kontrolóra. Prečo? Aby si poslanci jednoducho pri investovaní týchto prostriedkov (tie mimochodom pochádzajú od nás, občanov Mesta) neukladali majetok rôznymi cestičkami do svojich chlievikov.

Už nie je ničím novým, že pod svetlom býva najväčšia tma. Žiaľ, v tomto prípade je to svetlo, ktoré by malo byť čisté, priezračné a plné morálky a dobroty. Najmocnejší klub v našom meste, ktorým je, ako každý vie KDH, sa dnes zmenil na Kresťansko Demokratické Hnitie.

Čistotu kresťanskej morálky, ktorou je prešpikovaná Biblia, si vážim aj ja ako ateista. Česť, pomoc slabším, obeta, jednoduchosť, pokora, čistota duše, to sú všetko vlastnosti, ktorými sa vyznačuje mnoho ľudí. Nevyznačujú sa nimi ale tí, ktorí sa v Ružomberskom parlamente pýšia značkou KDH a kadejakými jej odnožami. Ako som už spomenul, pod svetlom býva najväčšia tma! Náš najsilnejší klub, na čele so svojim vládcom a niekoľkými nájomnými vierozvescami sa nazdávajú, že tá tma ukryje ich špinu, ktorú majú pod nechtami.

Vážne?


Jedna z možných ciest zábezpeky budúcich pompéznych hostín je práve obsadienie postu tak dôležitého, ako je hlavný kontrolór majetku celého Mesta. Bývalý primátor Ružomberka sa prednedávnom rozhodol, že si svoje mocné postavenie na čele Mesta potvrdí kontrolou tejto pozície. Jeho klub chcel na post kontrolóra obsadiť nájomného vierozvesca, kontroverzného žoldáka, poslanca Martina Alušica. Proti tomuto kroku sa našťastie ohradila verejnosť, vznikla petícia a pod rúškom strachu z možnej kritiky ľudu, sa KD-Hnijáci na svojom "minisneme" v Panskom Dome dohodli, že svojmu vernému podporu radšej nedajú. A tak v rýchlosti ukuli iný plán. Na čelo kontroly Mesta treba dosadiť panovníka, ktorému síce nasadia veľkú a ligotavú korunu plnú diamantov, ale v skutočnosti zostane len ich korunovaným..., bude poslúchať a budovať tie potrebné cestičky k napĺňaniu chlievikov. Keďže v MsZ nedokážu vytvoriť väčšinu, cielene a drzo sa dohodli na podpore ich nekalého úmyslu s ďalšími zapredancami a vykšeftovali pár ďalších hlasov. Sú ako škreti, ktorí potrebujú dosiahnuť svoje bez ohľadu na to, či sa to drží ich kresťanského svedomia. Ale, buďme realisti, kto by v našom poslaneckom klube Kresťansko Demokratického Hnitia hľadal morálne čistých ľudí? Pokiaľ ide o moc, idú aj cez mŕtvoly.

Demokraciu a všetky princípy čistoty kresťanstva dnes tieto čudá totálne pošlapali. Splnili si len ďalšiu zo svojich povinností. Potrebovali si na post kontroly Mesta zvoliť svojho človeka. Bez ohľadu na to, kto to bude. Ide o princíp. Dokázať, kto je tu ten mocný, dokázať, že oni si vedia odsúhlasiť aj nezmysel, dokázať sebe, ale aj všetkým, ktorí by chceli nebodaj nabúrať ich močenie na ľudí, že oni tu majú pozíciu pevnú ako skala. Ja proti osobe nového kontrolóra nemám nič. Vraj sklamal vo svojej pozícii prednostu MsU a preto v nej nemohol pokračovať, podľa jeho kolegov je na súčasnej pozícii rovnako slabý a nevýrazný. Čo na tom, že je to poslušný člen Kresťansko Demokratického Hnitia, čo na tom, že vo svojom vystúpení bol z piatich uchádzačov, ktorí vystúpili pred poslancami a verejnosťou druhý najslabší? Čo na tom, že jeho prezentácia spočívala len v chabom opise povinností kontrolóra bez akejkoľvek vízie, ktorú neodprezentoval ani po vyzvaní? Šéfino jeho klubu ho za to aj tak velebil a zaťapkal mu. Ide predsa len o dokazovanie moci vo vedení. Stalo sa to tak typické, že v našom MsZ vôbec nejde o odbornosti, vôbec nejde o "ťah na bránu", ale ide len o vládu a hromženie päsťami zdvihnutými do výšky americkej Sochy slobody.

Žiaľ, toto je skutočná tvár najsilnejšieho poslaneckého klubu. On samotný špiní hodnoty kresťanstva, ktorými by sa mal pýšiť. Svoje choré a zvrátené chúťky dokázal aj dnes. Strhol na svoju stranu ďalších štyroch obvyklých miništrantov, ktorými boli podľa bonzov z ich vlastných radov poslanci PF, MA, JC, LK. Či to tak skutočne je, nechám na posúdenie Vás. Veď kto je ochotný pre naplnenie vlastných chlievikov zapredať svoju česť, morálku? Noe by sa skutočne triasol pri pohľade, ako títo páni z jeho korábu záchrany existencie života rozpredávajú živé tvory na mäso. Otvorene, hnusne, podlo a zbabelo. Toto je kresťanská morálka? Ako občan Ružomberka som z Vás, vážení KD-Hnijáci zhnusený. Rovno si najmite križiacku armádu, obsaďte úrad, upáľte na hraniciach všetkých, čo sa Vám postavia, pretože už len toto chýba, aby boli Vaše plány ničenia zavŕšené. Pán bývalý primátor, ďakujem, že otvárate ľuďom oči a ukazujete im, aký Váš klub v skutočnosti je. Ďakujem, že môžem byť súčasťou Vašich frašiek, Vašich divadelných scén, z ktorých by sa aj majster Shakespeare zosypal. Poslanci, ktorí dokážu robiť za naše peniaze takúto podvratnú politiku si zalsúžia jediné a síce, zobrať na chrbát kríže a vydať sa cestou najčistejšieho človeka v dejinách, aby sa navždy očistili!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Nataša Holinová

Sme jednotky. A nuly

Pri tlačovkách nepretržite schytáva občan, ktorý by milerád zabojoval proti šíreniu hnusoby.


Už ste čítali?